به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


حضور مردم ، رمز استقرار اقتصاد مقاومتی

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی هم تاکید کرد : برای حضور مردم در عرصه اقتصاد مقاومتی باید اعتماد آنها جلب شود و مسئولان باید به این مردم اعتماد کنند.
 
محمد سعیدی‌کیا گفت : مردم ایران بسیار تیزهوشند و وقتی اعتماد می‌کنند کار به سرانجام می‌رسد و باور کنیم مردم توانایی آن را دارند اما باید بستر حضور فراهم شود.

وی افزود : اقتصاد مقاومتی باید جزو هویت ملی ما شود همه با هم باید به دنبال ایجاد جنبش اقتصاد مقاومتی باشیم و از تجارب خوب گذشته مانند پیروزی انقلاب اسلامی ،8 سال دفاع مقدس و برگزاری انتخابات گذشته به دلیل حضور هه جانبه مردم در این زمینه استفاده کنیم.

رئیس بنیاد مستضفان با بیان اینکه این موضوع باید از دولت شروع شود زیرا دولت پرچمدار و بسترساز است ، مهمترین کار برای تحقق اقتصاد مقاومتی را بسترسازی بیان کرد.

وی گفت : باید مسئولان به این باور برسند که تنها با حضور مردم است که اقتصاد مقاومتی سیر تکاملی خود را طی می کند.

سعیدی‌کیا ادامه داد: کشور با پول نفت آباد نمی‌شود و این موضوع در چند سال اخیر تجربه شد و آبادی تنها با حضور مردم امکان پذیر است ، هر چه بیشتر شاهد افزایش این حضور باشیم کشور آبادتر خواهد شد.

سعیدی‌کیا با اشاره به نرخ سود بانکی 22 درصد در نظام بانکی کشور گفت: در شرایط فعلی هیچ کار اقتصادی با 22 درصد سود جواب نمی‌دهد واز نظر اقتصادی تامین سرمایه با این روش به صرفه نیست و اگر سود بانکی کاهش نیابد برای افزایش تولید و بهره وری با مشکل مواجه خواهیم شد. البته بانکها با روش‌های خود نرخ 22 درصد را افزایش می‌دهند.


آینده شناسی و آینده گرایی در عرصه های برنامه ریزی 

معاون سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور گفت : اقتصاد مقاومتی بستر اصلی برنامه ریزی های آینده کشور را فراهم می کند و این سیاست ها چارچوب کلان اقدامات دستگاه اجرایی را برای دستیابی به توسعه پایدار تشکیل می دهد.

محمدرضا واعظ مهدوی افزود : نظام اقتصادی کشور باید در برابر جهان پرتنش کنونی و تحولات شتابان اقتصادی و اجتماعی تاب آور باشد و بتواند این تحولات را در خود هضم کند.

وی ادامه داد : امروز در عرصه سیاسی در خاورمیانه مناسبات پیچیده ای شکل می گیرد و جریان های مختلفی در حال شکل گیری است و حتی شاهد هستیم در انتخابات امریکا تحولات بسیار پیچیده ای در شرف وقوع است.

واعظ مهدوی با اشاره به سخنرانی تند کاندیداهای ریاست جمهوری امریکا نسبت به برخی ملل جهان گفت: این مسائل ایجاب می کند کشورها نسبت به این شرایط هوشیار باشند و ظرفیت هایی را برای خود تعریف کنند تا در برابر این تحولات دچار آسیب نشوند.

وی با بیان اینکه از درآمدهای نفتی به نحو مطلوبی بهره گیری نمی شود، اظهار کرد: در حالی که بالاترین قیمت ها در تاریخ فروش نفت را داشتیم، نتوانستیم این درآمدها را مورد بهره برداری صحیحی قرار دهیم که نشان می دهد باید ظرفیت های جدیدی را در برنامه ریزی های خود بکار گیریم.


منبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است